آسان

آسان جان تا این لحظه 4 سال و 10 ماه و 19 روز سن دارد

روانشناسی رنگها در بازاریابی و برندسازی

کسی که در صنعت بازاریابی و برندسازی فعالیت میکند باید با تاثیر هر رنگ در جلب نظر کاربران آشنا باشد چراکه رنگ‌ها ابزارهای قدرتمندی در زمینه روانشناسی هستند.

به گزارش آلامتو و به نقل از بازده؛ روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی امروزه به موضوع مهم و قابل بحث در تمام شرکت ها تبدیل شده است. روانشناسی و بازاریابی دو مقوله‌ای هستند که همیشه ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. یک روانشناس لزوما یک بازاریاب نیست ولی یک بازاریاب همیشه آموزه‌های روانشناسی را در تصمیم‌های بازاریابی‌اش لحاظ می‌کند. بازاریابی حساب و کتاب سرانگشتی ندارد. بازاریابی مستلزم پژوهش‌های دقیق در مورد نیازها، خواسته‌ها، علایق، و اولویت‌های مشتریان است. یکی از این پژوهش‌های روانشناختی تاثیر رنگ‌های مختلف را بر ذهن مشتریان اثبات کرده است.

رنگ در هر جنبه از فرآیند برندسازی و تبلیغات حضور موثر دارد. خواه در لوگوی‌تان باشد، یا برچسب محصول، نشان و مهر، یا تبلیغات. رنگ یکی از مهم‌ترین جنبه‌ّهایی است که به برندتان شخصیت می‌بخشد و در ترفیع و حفظ جایگاه آن به شما کمک می‌کند بنابراین به موضوع روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی توجه ویژه ای داشته باشید.


رنگ به عنوان یک پیام خاموش برای مشتری عمل می‌کند. اگر کسب و کارتان دارای یک رنگ خاص باشد، مشتری آن را به عنوان نشانی از مشخصه‌های خاص کسب و کار‌تان می‌پندارد. اگرچه این پندار برای همه‌ی افراد یکسان نیست. هر فرد بسته به تجربه‌های شخصی، گذشته، نوع تربیت، جامعه، مذهب، و غیره برداشتی متفاوت از رنگ‌های متفاوت دارد. با این حال، هر روز بیش از پیش دنیا به سمت جهانی شدن پیش می‌رود، از این رو برخی ویژگی‌های فرضی و ثابتی از رنگ‌های خاص به وجود آمده‌اند که از آنها می‌توان برای ایجاد شخصیت استاندارد برای یک برند استفاده کرد.

روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی : بررسی ۹ رنگ مهم
روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز پرانرژی، تهاجمی و در عین حال پر از هیجان است؛ قرمز رنگ قدرتمندی است. این رنگ بیش‌ترین طول موج را دارد، و دارای ویژگی خاصی است که باعث می‌شود خود را نزدیک‌تر از آن‌چه واقعا هست، به شما نشان دهد.

قرمز نشان‌دهنده‌ی

عشق
تهاجم
قدرت
انرژی
تهییج
و هیجان است.

قرمز یک رنگ مادی و جسمانی است؛ تحرک و هیجانی در سراسر بدن ایجاد می‌کند. این رنگ وادارمان می‌کند بایستیم و آن را نگاه کنیم.

تقریبا همه‌ی شرکت‌ها در هر صنفی از رنگ قرمز در فعالیت‌های بازاریابی‌شان استفاده می‌کنند.

کوکاکولا در آغاز راه باید خود را در میان رقبا برجسته‌تر نشان می‌داد، از این رو در فرآیند برندسازی خود از رنگ قرمز استفاده کرد. هر چیزی که با قرمز رنگ‌آمیزی شود از دیگران متمایز می‌شود. قرمز رنگ کاملی است که کوکاکولا در همان آغاز، آن را برای ایجاد شور و هیجان در لوگوی خود به کار برد.

فانسکول یک شرکت تولیدکننده‌ی اسباب‌بازی است که در لوگوی خود از رنگ قرمز استفاده کرده است؛ و با این کار می‌خواهد عشق را گسترش دهد!

از آن‌جا که این رنگ دارای ویژگی است که باعث می‌شود آن را نزدیک‌تر از فاصله‌ی واقعی‌تان مشاهده کنید، برای جمله‌های تحریک‌کننده‌ای نظیر ‌”‌همین الان سفارش دهید‌”‌ یا “‌این‌جا را کلیک کنید‌”‌ بسیار مناسب است.
روانشناسی رنگ آبی

آبی درست مثل آسمان، پهناور و گسترده است. آبی رنگ خرد و عقل است، و درست برخلاف قرمز، ذهن را آرام می‌کند. آبی واقعا متضاد قرمز است؛ و دارای ویژگی است که باعث می‌شود دورتر از فاصله‌ی واقعی‌اش مشاهده شود.

آبی نشان‌دهنده‌ی

هوش
خون‌سردی
ثبات
اعتماد
خلوص
گستردگی
آرامش و سکون است.

آبی آرامش است. ذهن‌تان را آرام می‌کند. این رنگ با آگاهی و هوش در ارتباط است.

آبی مثل قرمز یک رنگ همه‌کاره است. ولی استفاده از آن، بیش‌تر در شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات رواج دارد. فیس‌بوک آبی است. آی‌بی‌ام یک شرکت بزرگ آبی‌رنگ است. سامسونگ، اچ‌پی، دِل و غیره، هر یک در لوگوی‌شان به نوعی از رنگ آبی استفاده کرده‌اند.
روانشناسی رنگ زرد

درج آگهی رایگان

رنگ خورشید. زرد یعنی شادی. زرد رنگ قدرتمندی است که القاکننده‌ی اعتماد به نفس، عزت نفس، و دیگر هیجان‌های مثبت است.

زرد نشان‌دهنده‌ی

شادی
دوستی
اعتماد به نفس
خوش‌بینی
گرما و زندگی
خلاقیت
و روحیه است.

زرد طول موج بلندی دارد و پیش از هر رنگ دیگری دیده می‌شود.

زرد هم‌چنین رنگ خلاقیت است. شرکت‌هایی که در زمینه‌ی محصولات مربوط به کودکان فعالیت می‌کنند بیش‌تر تمایل دارند از رنگ زرد استفاده کنند.

لوگوی مک‌دونالد زرد رنگ است؛ و نشان از شادابی و سرزندگی آن دارد.

فِراری نیز روحیه‌ی رقابتی‌اش را با لوگوی زرد رنگ خود نشان داده است.
روانشناسی رنگ سبز

رنگ طبیعت؛ سبز نماینده‌ی تعادل است. درست مثل طبیعت، رنگ صلح و آرامش است.

سبز نشان‌دهنده‌ی

صلح
اطمینان
عشق جهانی
انرژی
هماهنگی
تعادل
عدالت
رشد
و سلامتی است.

سبز هم‌چنین یکی از رنگ‌هایی است که بیش از سایر رنگ‌ها دور و برمان می‌بینیم. معمولا آن را با طبیعت مرتبط می‌دانیم. از این رو، از نظر ما تمام خصوصیت‌های طبیعت را دارا است.

لوگوی شبکه‌ی تلویزیونی انیمال پلانت که برنامه‌های مستند پخش می‌کند، سبز زنگ است.

صاحبان برند تروپیکانا، برند تولیدکننده‌ی آب میوه، می‌خواهند به مشتریان‌ القا کنند محصولات‌شان طبیعی است، از این رو لوگوی سبز رنگ برای خود انتخاب کردند.

شرکت اسپاتیفای دارای انواع موسیقی از سراسر دنیا است. این شرکت با انتخاب رنگ سبز می‌خواهد نشان دهد همه جا هست!
روانشناسی رنگ سیاه

سیاه رنگ قدرتمندی است؛ رنگ کمال، جدیت، و ژرف‌نگری است.

سیاه نشان‌دهنده‌ی

کمال
جذابیت
پرهیز
جدیت
تسلط
وضوح
و کارآمدی است.

سیاه رنگ برازندگی و زیبایی است. در سیاهی هیچ رنگ دیگر نیست. از این رو، این قابلیت را دارد که انرژی را در خود جذب کند. سیاه نشانه‌ی وضوح است.

سیاه رنگ برجسته‌ای نیست. رنگ رکود و پس‌رفت است. ولی هیچ معنی پنهان و نامفهومی ندارد. سیاه سیاه است. همین مسئله باعث می‌شود آدم‌ها به آن اعتماد کنند.

معمولا شرکت‌ها و اصناف خاصی رنگ سیاه را به کار می‌برند که می‌خواهند این شعار را به همگان اعلام کنند: “‌ما همین هستیم‌”‌.

نایک، آدیداس، ویکی‌پدیا و غیره از جمله‌ شرکت‌های بزرگی هستند که رنگ سیاه را برای لوگوی خود برگزیدند.
روانشناسی رنگ سفید

سفید خالص است. سفید از همه‌ی رنگ‌ها تشکیل شده است، از این رو معانی فراوانی دارد.

سفید نشان‌دهنده‌ی

برابری
خلوص
سادگی
پاکیزگی
و وضوح است.

سفید درست مخالف سیاه است. این رنگ بازتاب همه چیز است. سفید نشان‌دهنده‌ی وضوح و تکامل است. غالبا در طراحی لوگوها، سفید را در کنار سیاه یا رنگ‌های دیگر استفاده می‌کنند.
روانشناسی رنگ بنفش

بنفش هم‌زمان قدرت قرمز و هوش و ثبات آبی را دارد. بنفش یک رنگ روحانی است. بنفش آرامش‌بخش است.

رنگ بنفش نشان‌دهنده‌ی

معنویت
تجمل
افسون
بصیرت
آرامش
حقیقت
و اصالت است.

بسیاری از شرکت‌هایی که خود را اصیل و متفاوت نشان داده‌اند از رنگ بنفش در لوگوهای‌شان استفاده کرده‌اند. برای نمونه می‌توان به کدبری، یاهو!، و تاکوبل اشاره کرد و تاثیر روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی را مشاهده کنید.
روانشناسی رنگ نارنجی

نارنجی ترکیبی از قدرت قرمز و اعتماد به نفس زرد است؛ و ترکیب این دو به آدم انگیزه می‌دهد.

رنگ نارنجی نشان‌دهنده‌ی

گرما
انگیزه
خوشی
قوت
راحتی
و آزادی است.

نارنجی رنگ مثبت‌گرایی است. انگیزه را بالا می‌برد، به فضاهای مرده و خسته‌کننده شادی و خوشی می‌بخشد، و دیدن‌اش چشم‌نواز است.

شرکت‌های مختلفی که از رنگ نارنجی در لوگوی‌شان استفاده کرده‌اند، می‌خواهند پیام یکسانی را به مشتریان ارسال ‌کنند. نیکلودین و فانتا دو شرکتی هستند که با انتخاب رنگ نارنجی برای لوگوی‌شان می‌خواهند پیام شادی و خوشی را به مشتریان ارسال کنند. وب‌گاه بلاگر نیز می‌خواهد کاربران‌اش از ارسال مطالب‌شان در این وب‌گاه احساس راحتی کنند.
روانشناسی رنگ قهوه‌ای

قهوه‌ای حامی و پشتیبان است. این رنگ نماینده‌ی زمین است. رنگ قهوه‌ای تقریبا در همه جا دیده می‌شود؛ به ویژه در جاهای سفت و محکم. از این رو، معمولا آن را با قدرت و پشتیبانی در ارتباط می‌دانیم.

رنگ قهوه‌ای نشان‌دهنده‌ی

پشتیبانی
جدیت
قابلیت اطمینان
قدرت
و طبیعت است.

قهوه‌ای ترکیبی از قرمز، زرد، و سیاه است. قهوه‌ای قدرت قرمز، گرمای زرد، و جدیت سیاه را با هم ترکیب کرده است. بیش‌تر وقت‌ها از این رنگ برای محصولات طبیعی استفاده می‌شود.

امیدواریم راهنمایی های حرفه ای ما در مورد این رنگها به روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی برای شما کمک زیادی کرده باشد و توجه شما به اهمیت هر رنگ جلب شده باشد.


تاریخ : 20 آبان 1395 - 05:07 | توسط : آسان | بازدید : 191 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

لطفا ضربدری ننشینید!

شاید تعجب کنید که انداختن پا روی پا به صورت ضربدری چه ربطی به فشار خون دارد!

هنگام نشستن، یکی از شیوه‌های ظاهرا شیک و زیبا، انداختن پاها روی هم به صورت ضربدری است. خیلی‌ها هم در این حالت احساس راحتی می‌کنند و هر چند دقیقه پایی را که رو قرار می‌گیرد، عوض می‌کنند. از نقطه نظر روانی البته، برخی با حالتی تقریبا جمع شده، وقتی در موضع تدافعی قرار می‌گیرند، این کار را به صورت غیر ارادی انجام می‌دهند. اما جالب است بدانید که این شیوه نشستن، اصلا شیوه خوبی نیست و آثار زیان‌‌آوری روی سلامتی دارد.

۱- بروز درد کمر و گردن
در هنگام نشتن، در یک حالت ایده‌آل، صورت ما به طور مستقیم به جلو نگاه می‌کند و وزنمان را به صورت مساوی، روی دو پامان که روزی زمین قرار دارد. متاسفانه، این حالت به ندرت اتفاق می افتد، بسیاری از ما اکثرا، وزن خود را به صورت نامساوی تقسیم می‌کنیم و بیشتر وزن را متوجه یک سو می‌کنیم. از نظر پزشکی، گذاشتن پاها بر روی هم، می‌تواند باعث درد کمر و گردن شود. این حالت از نشستن، گشتاور نیرویی بر لگن وارد می‌شود که می‌تواند باعث چرخش استخوان‌های لگن شود. ار آنجا که لگن، یکی از ستون‌های اصلی و حمایتی ستون فقرات است، این حالت فشاری غیر ضروری بر روی گردن و پشت شما می وارد می‌کند و حتی می تواند شما را مستعد دیسک بین مهره‌ای کمر کند. پس باید طوری بنشنینید که باسن به درستی روی محل نشستن قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم در حالتی بنشینید که زانویتان در حالت ۹۰ درجه باشد و لگن شما به صورت متعادل روی سطحی که بر روی آن نشسته‌اید، گذاشته شود.

۲- احتمال ابتلا به واریس وریدهای پا
هیچ کس دوست ندارد رگ های واریسی یا عنکبوتی در پاهایش ظاهر شود. اما مطابق یکی از گزارشات پزشکی، ۵۵ درصد از زنان و ۴۵ درصد از مردان در آمریکا، با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. به نظر می‌رسد واریس وریدهای پا، علاوه بر دلایلی مثل مسائل ژنتیکی، یا ایستادن و نشتن طولانی‌مدت، با شیوه نشستن هم ارتباط داشته باشد. هومن مدیون -متخصص قلب و عروق- در این مورد می‌گوید: بین این دو رابطه غیر مستقیم وجود دارد. انداختن پا بر روی پای دیگر، فشار را در رگ های شما، که مسئولیت برگشت دادن خون به قلب را دارند، بالا می برد. فشار پایی که بر روی پای دیگر است، مانع جریان خونرسانی عادی پا زیرین می‌شود که می تواند به تضعیف یا آسیب به رگ‌های پا منجر شود. در این صورت، خون در درون رگ لخته و یا جمع می‌شود.

۳- افزایش فشار خون
شاید تعجب کنید که انداختن پا روی پا چه ربطی به فشار خون دارد! اما باید بدانید که در این حالت، افزایش مقاومت در برابر جریان خونرسانی بیشتر می‌شود. از آنجا که فشار خون عبارت است از میزان جریان خون ضرب در مقاومت شریانی، پس افزایش جزء مقاومت عروقی، می‌تواند منجر به بالا رفتن فشار خون شود!

۴- آسیب به اعصاب پا
انداختن پا روی پا، فقط بر عروق پا فشار نمی‌آورد، بلکه می‌تواند فشار را بر یکی از عصب‌های بزرگ پا، موسوم به عصب پرونئال زیاد کند. این عصب از زیر زانو و در امتداد قسمت خارجی ساق با عبور می‌کند. فشار بر این عصب می‌تواند مجر به بی‌حسی و فلج موقت ماهیچه‌ها ساق و کف پا شود. فشار مداوم بر این عصب می‌تواند منجر به آسب ماندگار در این عصب شود. گرچه عوض کردن پا، هر ۲ تا ۴ دقیقه می‌تواند از میزان این آسیب بکاهد، اما توصیه بهتر این است که اصلا پا را روی پا نیندازید.منبع : aftabir.com


تاریخ : 20 آبان 1395 - 05:03 | توسط : آسان | بازدید : 187 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

روش های درمان‌ سکسکه

تقریباً همه ممکن است دچار سکسکه شوند، حتی جنینی .

سکسکه عبارت است از انقباضات ناخودآگاه و مکرر عضله دیافراگم . سکسکه یک علامت است و نه یک بیماری . در ایجاد سکسکه دیافراگم عضله بزرگ و نازکی که قفسه سینه را از شکم جدا می سازد و عصب فرنیک (عصبی که دیافراگم را به مغز وصل می کند) نقش دارند.

علل ایجاد سکسکه:

اگر چه سکسکه می تواند با علل و عوامل مختلفی بروز کند، اما مهم ترین عوامل ایجاد کننده این عارضه شامل موارد زیر می شود:

– وجود یک بیماری که سطح سلامت فرد را پایین آورده باشد

– سابقه عمل جراحی اخیر

– مصرف داروها، خصوصا آنهایی که معده را آزرده می سازند

– پر بودن معده

– خنده شدید یا احساسات قوی

– تغییر در دمای محیط

15 راه برای درمان خانگی سکسکه:

1. نگه داشتن نفس و شمردن به آرامی از 1 تا 10

2. نفس کشیدن داخل یک کیسه کاغذی برای مدتی کوتاه

3. نوشیدن سریع یک لیوان آب سرد

4. خوردن یک قاشق شکر یا عسل یا قرار دادن آن در انتهای زبان

5. بالا کشیدن زانوها به درون سینه

6. بیرون کشیدن ناگهانی و شدید زبان

7. گاز زدن یک تکه لیمو ترش

8. غرغره آب یخ

9. ماساژ انتهای گلو

10. خوردن یک قاشق سرکه

11. نوشیدن آب به حالت دراز کشیده و خوردن از سمت مقابل لیوان

12. قرار دادن انگشت در دهان

13. تكان تند و شدیدی به زبان خود بدهید

14. زبان كوچک را به كمک یك قاشق بلند كنید

15. یک تكه نان خشک را بجوید و سپس ببلعید


عوامل مهم بروز سکسکه و راه درمان آن، سکسکه، علت سکسکه، درمان سکسکه


سکسکه چیزی که تقریبا هر کسی دچارش شده است، بعضی وقتها سکسکه خیلی مشکل ساز می شود مخصوصا وقتی در میهمانی باشیم. درمان های زیادی برای سکسکه گفته شده است، که خیلی از آنها کارساز نیست. خیلی از افراد دوست دارند تا سکسه خود را سریعتر متوقف کنند، به همین منظور در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم تا شما را با سکسه و راه های درمان آن آشنا کنیم، با ما همراه باشید.


اگر شما دچار سکسکه هایی می شوید که تا چند روز یا بیشتر ادامه پیدا می کنند، پزشک شما می تواند دستور انجام آزمایشاتی را تجویز کند که برای بررسی احتمال وجود یک مشکل جدی تر به کار می روند.


▪ چه کسانی دچار سکسکه می شوند؟
مردان به مراتب بیشتر از زنان دچار سکسکه می شوند، اما عملا هر فردی از نوزادان گرفته تا افراد بزرگسال سکسکه را تجربه می کند


عوامل مهم بروز سکسکه,سکسکه,سکسکه چه مدت

عوامل مهم بروز سکسکه,سکسکه,سکسکه چه مدت,علت سکسکه,درمان سکسکه,مشکل سکسکه,مقالات پزشکی و بهداشتی,توصیه های پزشکی,بهداشت

سکسکه

سکسکه زمانی شروع می شود که یک گرفتگی و اسپاسم عضلانی باعث منقبص شدن ماهیچه دیافراگم می شود. این اسپاسم باعث به درون کشیده شدن تنفسی می شود که ناگهان با بسته شدن تارهای صوتی، متوقف می شود. این بسته شدن ناگهانی باعث تولید صدای سکسکه می شود.


▪ چه عاملی باعث بروز سکسکه می شود؟
ـ معده خیلی پر و انباشته می تواند باعث حمله های سکسکه شوند که به طور غیر ارادی بروز می کنند. پر شدن معده در شرایط زیر امکان پذیر است:
ـ خوردن بیش از حد غذا و با سرعت
ـ به درون کشیدن هوای بیش از اندازه
ـ سیگار کشیدن
ـ تغییر ناگهانی در دمای معده مانند نوشیدن مایعات سرد بلافاصله بعد از نوشیدن یک نوشیدنی داغ.
ـ فشار روحی و یا هیجان زدگی احساسی.


▪ سکسکه چه مدت طول می کشد؟
سکسکه معمولا بین چند دقیقه تا چند ساعت متوقف می شود. سکسکه ای که بیش از ۴۸ ساعت به طول انجامد سکسکه پیوسته نامیده می شود و اگر بیش از یک ماه ادامه پیدا کند به سکسکه لاعلاج معروف است
این مورد اخیرا اگر چه بسیار نادر است اما به هر حال می تواند باعث خستگی شدید، فقدان خواب و کاهش وزن شود. سکسکهپیوسته، سکسکه لاعلاج هر دو می توانند نشانه ای از یک مشکل جدی تر برای سلامتی باشند و باید از سوی یک متخصص مورد آزمایش قرار گیرند.


▪ عوامل شناخته شده بسیاری برای بروز سکسکه های پیوسته و لاعلاج وجود دارند که عبارتند از:
ـ ناراحتی ها و مشکلات مربوط به سیستم اعصاب مرکزی از قبیل سرطان، عفونت ها، سکته مغزی و یا جراحت.
ـ مشکلات ناشی از عوامل و کارکردهای شیمیایی که در بدن بروز می کنند ( مانند مشکل متابولیکی) که از انواع آن ها می توان به کاهش عملکرد کلیه یا تنفس سریع اشاره کرد.
ـ تحریک پذیری اعصاب در مغز، گردن و سینه
ـ بیهوشی یا جراحی.
ـ مشکلات بهداشت روانی


▪ راه درمان سکسکه چیست؟
بیشتر حملات سکسکه ظرف چند دقیقه یا چند ساعت پس از شروع به خودی خود از بین می روند و نیازی به درمان ندارند.
به علاوه روش های خانگی بسیاری برای متوقف کردن سکسکه وجود دارد.


▪ اکثر این روش ها شامل افزودن سطح دی اکسید کربن در خون است که معمولا سکسکه را متوقف می کند. برخی از این روش ها عبارتند از:
ـ نگه داشتن تنفس و شمارش آرام تا عدد ۱۰.
ـ تنفس مکرر در یک کیسه یا نایلون برای مدتی محدود.
ـ سرکشیدن سریع یک لیوان آب سرد.
ـ خوردن یک قاشق چایخوری شکر یا عسل.
▪ اما درمان سکسکه های پیوسته و لاعلاج بستگی به عامل به وجود آورنده آن دارد که ممکن است شامل مصرف
ـ دارو، طب سوزنی و یا حتی هیپنوتیزم شود. گاهی ممکن است قبل از به کنترل در آوردن این نوع سکسکه های دایمی از چندین روش درمانی استفاده شود.


تاریخ : 20 آبان 1395 - 04:55 | توسط : آسان | بازدید : 216 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

مضرات عرق نعناع

عرقیات مختلفی در ایران وجود دارد که از گذشته های دور در طب سنتی ایرانی از آن استفاده می شده است. یکی از این عرقیات که فواید آن بسیار زیاد است ، عرق نعنا می باشد ، مقالات و کتب های زیادی در رابطه با این ماده نوشته شده است.

بسیاری از مراجع و کتاب های مربوط به طب گیاهی، تاریخچه تقطیر و تولید عرق های گیاهی را ایران و مردم این کشور می دانند. بر اساس اطلاعات موجود در این کتاب های مرجع، تولید عرق گیاهی به ابن سینا و دوره های پس از او نسبت داده شده است…به نظر می رسد که شروع تقطیر و استخراج رایحه گیاهان با تولید گلاب از گل محمدی آغاز شده و کم کم به مرحله کنونی تولید صدها نوع عرق گیاهی رسیده است. یکی از معروف ترین و رایج ترین عرق های گیاهی موجود در بازار ایران، عرق نعناع است که سوال های بسیاری در مورد آن مطرح است. به همین دلیل سراغ دکتر محمدحسین صالحی سورمقی، متخصص فارماکوگنوزی و استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران رفتیم تا پاسخ این سوال ها را از ایشان بگیریم.


فرآیند تولید عرق نعناع چگونه است؟از هر گیاهی مانند برگ نعناع، بیدمشک، ریحان، گل محمدی یا زیره که دارای رایحه و اسانس باشد، می توان عرقیات گیاهی تولید کرد. برای تولید عرق گیاهی، ابتدا آب و ماده معطر که همان گیاه باشد، می جوشانند. پس از تبخیر آب، عملیات سرد کردن بخار و تقطیر به صورت سنتی یا صنعتی انجام می شود و مایعی که با تقطیر به دست آمده ، همان آب معطری است که ما ایرانی ها به آنها عرق گیاهی می گوییم. طی فرآیند تبخیر و تقطیر، اسانس و رایحه گیاه داخل مولکول های آب نفوذ می کند و در اصطلاح علمی، آب معطر مقطر تولید می شود. این آب های معطر مقطر، علاوه بر طعم و رایحه خوبشان، خواصی هم برای بدن دارند. ما ایرانی ها معمولا فقط به مایعی که از گلبرگ های گل محمدی تهیه می شود، «گلاب» می گوییم و سایر آب های معطر مقطر را «عرق گیاهی» یا «طبی» می نامیم.


مفهوم عبارت «دو آتشه» که روی برخی از عرقیات گیاهی درج می شود، چیست؟اگر میزان گیاه نسبت به حجم آب بیشتر باشد و رایحه و اسانس بیشتری در مولکول های تقطیرشده آب جمع شوند، اصطلاح «دو آتشه» را برای عرق گیاهی به کار می برند. عرق

دو آتشه، همان عرق اشباع شده یا با عطر بسیار غلیظ است. مثلا میزان برگ نعناعی که برای تولید یک شیشه عرق نعناع دو آتشه استفاده می شود، بسیار بیشتر از برگ نعناعی است که برای تولید یک ظرف عرق نعناع معمولی به کار می رود.


پس خاصیت عرق های دو آتشه از انواع معمولی شان بیشتر است؟دقیقا همین طور است. از آنجا که ماده موثر در عرقیات گیاهی، اسانس و رایحه موجود در آنهاست، هرچه عرق گیاهی بوی بیشتری داشته باشد، یعنی اسانس بیشتری در مولکول های آب وجود دارد و خواص درمانی بیشتری دارد بنابراین خاصیت ضد نفخ و ضد درد عرق نعناع های دو آتشه، به مراتب از انواع معمولی شان بیشتر است.


تفاوت میان عرق نعناع های پاستوریزه و سنتی موجود در بازار چیست؟هر ماده ای که پاستوریزه شود، عاری از وجود هرگونه آلودگی میکروبی و انگلی است پس آلودگی های احتمالی، در عرق نعناع های کارخانه ای که عبارت پاستوریزه روی آنها درج شده، وجود ندارد.


یعنی احتمال وجود آلودگی در عرق نعناع هایی که در کارگاه های خانگی و سنتی تهیه می شوند، وجود دارد؟عرق از فرآیند تقطیر به دست می آید و مایعی که تقطیر می شود، کاملا استریل و عاری از هرگونه آلودگی است اما امکان دارد آلودگی از طریق ظرف آلوده یا فردی که عرق را به صورت سنتی تولید و بسته بندی می کند، به محصول نهایی راه یابد. به همین دلیل نمی توانیم بگوییم که عرق نعناع های سنتی کاملا استریل یا کاملا آلوده هستند. اگر عرق نعناع در کارگاه های خانگی با شرایط بهداشتی تهیه و از ظرف های پاکیزه برای بسته بندی آن استفاده شود و خود تولیدکننده هم مسایل بهداشتی را رعایت کند، دیگر نباید نگران وجود آلودگی در آن بود.


خاصیت عرق نعناع چیست؟عرق نعناع، فقط حاوی رایحه نعناع ترکیب شده با آب است که خاصیت ضدنفخ، ضددرد و ضداسپاسم (گرفتگی) دارد. از آنجا که تمام ترکیب های نعناع وارد عرقش نمی شود، نمی توان همه خواص برگ نعناع را به عرق آن هم نسبت داد ولی مصرف این عرق گیاهی، پس از غذا و برای رفع دل درد و نفخ یا هضم بهتر غذا مفید است.
آیا میزان مصرف مشخصی برای عرق نعناع وجود دارد؟نه، معمولا میزان استانداردی برای مصرف این عرق های سنتی وجود ندارد و نمی توان حجم کاملا مشخصی برای مصرف آنها برای افراد در گروه های سنی و جنسی مختلف در نظر گرفت. البته می توان پیشنهاد کرد که اگر احساس نفخ و دل درد داشتید، حدود یک استکان در هر وعده، عرق نعناع مصرف کنید. اگر غلظت و بوی عرق نعناع زیاد باشد، می توان به مصرف نصف استکان از آن هم بسنده کرد.


آیا منع مصرفی هم برای استفاده از عرق نعناع در افراد خاصی وجود دارد؟نه، فقط افرادی که به خود گیاه نعناع حساسیت دارند و با خوردن آن دچار واکنش های آلرژیک می شوند، نه تنها عرق نعناع، بلکه هیچ یک از محصولاتی را که بر پایه گیاه نعناع تولید شده است، نباید مصرف کنند.


بهترین ظرف و مکان برای نگهداری از عرق نعناع چیست؟بهتر است تمام عرق های گیاهی از جمله عرق نعناع در ظرف های شیشه ای نگهداری شود. از آنجا که شیشه های رنگی (مانند شیشه های سبز یا قهوه ای) نور کمتری از خود عبور می دهند، استفاده از آنها برای نگهداری از عرقیات از شیشه های شفاف بهتر است. پس از ظرف های شیشه ای، ظرف های فلزی (مانند ظرف های آلومینیومی) بهترین ظرف ها برای نگهداری از عرق ها هستند. این روزها برای پایین آوردن قیمت نهایی محصول از پلاستیک برای بسته بندی بطری های عرق استفاده می شود اما پلاستیک، برای نگهداری این محصولات مناسب نیست. به همین دلیل بهتر است یا عرقیاتی که در شیشه هستند بخرید یا آنها را پس از خرید در ظرف های شیشه ای رنگی یا فلزی پاکیزه و بدون بو بریزید. تمام عرق های گیاهی باید در جای خشک و خنک و دور از نور مستقیم آفتاب قرار بگیرند. اگر فروشنده ای عرق را بیرون از مغازه و در معرض آفتاب قرار داده بود، از خرید محصول او خودداری کنید.


بهترین زمان مصرف و نشانه فساد عرق های گیاهی چیست؟معمولا روی بسته بندی اتوماتیک عرقیات سنتی تاریخ تولید و انقضا وجود ندارد و گاهی فقط تاریخ تولید روی بسته بندی نوشته می شود. بهتر است عرق های گیاهی را حداکثر ۶ تا ۱۲ ماه پس از تولید مصرف کنید تا از خاصیت آنها بهره مند شوید. فساد عرق گیاهی را هم می توان از ظاهر آن متوجه شد. عرق سالم و عاری از آلودگی، کاملا شفاف است. وجود هر گونه کدورت یا رسوب در عرق های گیاهی می تواند نشان دهنده وجود آلودگی های میکروبی یا قارچ و کپک، درون آنها باشد و باید از مصرف چنین محصولاتی خودداری کرد.


چه افرادی نباید عرق نعناع بخورند ؟

کسانی که مبتلا به این مشکل معده هستند، باید در مصرف نعناع و عرق نعناع احتیاط کنند.


خواص نعناع:

باد شکن و ضد تشنج، معالج بواسیر، دل پیچه، سکسکه، رفع اسهال و استفراغ، رفع سوء هاضمه، تقویت کننده معده، رفع تپش قلب، ضد عفونی کننده، ضد درد، ضد گرفتگی عضلانی، تب بر، چای و روغن آن در حالات عصبی، بیخوابی، سرفه، میگرن، تهوع و دردهای شکم کار برد دارد.نوع مصرف: نصف لیوان آب با یک استکان بعد از غذا میل شود.نعناع بهترین دوست کبد است. کبد را تمیز کرده و صفرا را رقیق می کند و کلسترول خون را پایین می آورد. برای این مورد دم کرده نعنا را قبل از غذا بنوشید.به دلیل اینکه "زخم معده" در محیط اسیدی اتفاق می‌افتد و افزایش ترشح اسید باعث باز ماندن دهانه معده می‌شود. کسانی که مبتلا به "زخم معده" هستند باید در مصرف نعناع و عرق نعناع احتیاط کنند.


خواص نعناع ضد التهاب و ضد اسپاسم است و چون به هنگام مصرف، دهانه معده که در اثر افزایش ترشح اسید بازمانده است سریع بسته نمی‌شود و مشکل را بیشتر می‌کند، پس بهتر است که "عرق نعناع" همراه با آب و یا کمی عسل مخلوط شود."عرق نعناع" برای کودکان زیر دو سال محدودیت مصرف دارد.


تاریخ : 20 آبان 1395 - 04:51 | توسط : آسان | بازدید : 206 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

10 حقیقت شگفت انگیز در مورد اپل که نمی دانید


وب‌سایت دیجی رو - مهران کریمی: به جرات می‌توان گفت که هیچ شرکت تولیدکننده لوازم الکتریکی نتوانسته همانند اپل اشتیاق مردم را برانگیزد. در طول این سال‌ها آن‌ها به بیش از یک کمپانی تبدیل شده‌اند و بسیاری از افراد آن را به عنوان یک ارجاع دهنده سبک زندگی و یک مرجع فوق‌العاده محبوب می‌شناسند.


در اینجا باید اعتراف کنیم ما نیز مجذوب دستاوردهای اپل به عنوان یک شرکت حوزه تکنولوژی هستیم. این شرکت به همان اندازه که برای پنهان کاری و رازداریش معروف است، به همان اندازه نیز محصولات واقعی را روانه بازار کرده است. بدون شک تا بدین لحظه شایعات زیادی در خصوص اپل شنیده‌اید. ما قصد داریم در این مقاله به چند حقیقت جالب در ارتباط با این شرکت اشاره کنیم که می‌تواند برای طرفداران این برند آمریکایی جالب باشد.

به همین ترتیب در این مقاله می‌توانید از ریشه نام محصولات اپل، در مورد لوگو این شرکت، چرا وزنیاک سهام خود را از اپل فروخت و غیره را مطالعه کنید.

1 – نخستین لوگو اپل اسحاق نیوتون بود

اگر چه لوگو رنگین کمانی شرکت اپل شناخته شده‌ترین لوگو قدیمی این شرکت است ولی نخستین لوگویی که مربوط به این کمپانی کوپرتیونیی خواهد بود، تصویری از اسحاق نیوتون بود که در زیر یک درخت نشسته و یک سیب بر روی سر آن می‌افتد. در واقع این لوگو زمانی را نشان می‌دهد که برای نخستین بار نیوتون رمز و راز گرانش زمین را کشف کرد.


آرم نیوتونی این شرکت توسط یکی از بنیانگذاران کمتر شناخته شده اپل به نام رونالد وین طراحی شده است. وی کسی بود که سهام خود را در همان ابتدای کار با قیمت تنها 800 دلار به استیو جابز و استیو وزنیاک فروخت. سهام وی حالا دارای ارزشی بالغ بر 22 میلیارد دلار خواهد بود. پس از آن سیب رنگین معروف نیز توسط «راب جانوف» طراحی شد تا بالاخره اپل لوگو خود را به خوبی بشناسد. این لوگو برای سال‌ها طرح اصلی این برند بود و سال 1998 یک لوگو تک رنگ جای آن را گرفت.


2 – وزنیاک ماشین حساب علمی خود را برای افزایش سرمایه فروخت

به منظور جمع آوری پول مورد نیاز برای خرید قطعات و همچنین ساخت نخستین سفارش‌های شرکت اپل، استیو جابز ون فولکس واگن خود و پس از آن وزنیاک نیز یک ماشین حساب علمی 500 دلاری ساخت شرکت HP به نام Hewlett-Packard 65 به فروش رساند.


شاید کسانی که پس از دهه 90 میلادی به دنیا آمده‌اند از اینکه یک ماشین حساب اینقدر می ارزد متعجب می‌شوند اما وقتی که به سال 1976 بازگردیم، یک ماشین حساب علمی در واقع دارای ارزش یک لپ تاپ امروزی را داشت و ماشین حساب HP 65 نیز کوچکترین کامپیوتر قابل برنامه ریزی بود که تا آن زمان به بازار عرضه شده بود. وزنیاک آن را با قیمت 795 دلار به فروش رساند هرچند که ما بر این باوریم اگر او ماشین حساب خود را نمی‌فروخت می‌توانست به خوبی از آن در پیشبرد کارهایش استفاده کند.


3 – نخستین کامپیوتر اپل به قیمت 666.66 دلار

قیمت بالای کامپیوترهای اپل در حال حاضر بزرگ‌ترین شکایتی است که همواره منتقدان از این کمپانی دارند. اما از لحاظ تاریخی باید گفت که همواره محصولات این شرکت کوپرتینویی از قیمتی بالاتر از حد خود برخوردار بوده‌اند. در واقع زمانی که شما نرخ تورم را حساب می‌کنید، نخستین کامپیوتر اپل بیشتر از قیمت مک بوک ایر و یا حتی یک مک بوک پرو 17 اینچی گران‌تر است.


شاید قیمت گذاری 666.66 دلاری کمی عجیب به نظر می‌رسید؛ به همین خاطر وزنیاک طی یک مصاحبه در ارتباط با این مصاحبه توضیحاتی را ارائه کرد:

"من ارقام را تکرار کردم. هزینه عمده فروشی که برای فروشگاه‌ها آب می‌خورد 500 دلار بوده که یک سوم کل قیمت به آن جهت خرده فروشی اضافه می‌شود و آن هم 667 دلار خواهد بود. من این مبلغ را رندتر کردم و به قیمت 666.66 دلار درآوردم. چرا که نوشتن و خواندن این مبلغ آسان‌تر است."


4 – اپل Dogcow یا همان سگ گاو را اختراع کرد

آیا تا کنون عبارت Dogcow یا همان سگ گاو را شنیده‌اید؟ کاربران نخستین محصولات اپل احتمالاً این اسم را شنیده باشند چرا که این آیکون در فونت Cairo مکینتاش اصلی قرار داشت. پس از آن که فونت Cairo بازنشسته شد، زندگی خود را با LaserWriter Driver 4.0 ادامه داد تا به عنوان یک نوع طلسم برای کاربران شرکت فناوری اپل شناخته شود.


این آیکون توسط «سوزان کلاروس» طراحی شد و تا زمان عرضه نسخه OS X در تمامی نسخه‌های سیستم عامل مک قرار داشت. در اواخر سال 1980 میلادی این آیکون به محبوبیت بالایی رسید که حتی سایر توسعه دهندگان (حتی مایکروسافت) نیز از آن در تبلیغات خود استفاده می‌کردند.

همانطور که احتمالاً حدس می‌زنید، اپل از این اتفاق راضی نبود و همان زمان تصمیم به نگاشتن یک یادداشت کرد که سایر شرکت ها را در مورد استفاده از سگ گاو منع می‌کرد.


5 – الهام گرفتن نام مکینتاش از یک سیب

در نام لپ تاپ «اپل لیسا» همانطور که مشخص است از نام دختر استیو جابز کمک گرفته شده اما نام مکینتاش از کجا آمده است؟ یکی از کارمندان اپل به نام «جف راسکیم» نام یکی از نژادهای سیب مورد علاقه خود را به مدیران این شرکت پیشنهاد داد و از آنجا که این نام با نام خود اپل و تم میوه گونه آن‌ها همخوانی داشت آن را برگزیدند.


مکینتاش فقط یک کدنام بود و استیو جابز گفته بود که قصد دارد نام پروژه نهایی را به «دوچرخه» تغییر دهد. اما راسکین به روشنی می دانست که مکینتاش می‌تواند برای سالیان سال به عنوان نامی جذاب مطرح شود به همین خاطر بر پیشنهاد خود پا فشاری کرد.


6 – اپل نخستین دوربین دیجیتالی رنگی را به تولید انبوه رساند

وقتی به سال 1994 بازگردیم، درواقع اپل نخستین دوربین دیجیتالی رنگی را در ایالات متحده به صورت انبوه رساند. Apple QuickTake 100 می‌تواند هشت عکس را بگیر و با یک کابل سریالی به مک متصل شود.


این دوربین دارای قیمت 749 دلار بود که اگر امروزه می‌خواستید آن را بخرید دارای ارزش 1000 دلاری بود. تا پیش از این که استیو جابز به تولید این دوربین خاتمه دهد در دو مدل عرضه می‌شد.


7 – نام «آیپاد» در سال 2001 از یک ادیسه فضایی الهام گرفته شده است

داستان از آنجایی شروع شد که جابز قصد داشت برای پخش کننده موسیقی این شرکت نام «1000 آهنگ در جیب شما» را انتخاب کند. با این حال آن‌ها تصمیم گرفتند که نام دیگری را برای محصولات خود انتخاب کنند.


این تصمیم زمانی تغییر کرد که آن‌ها نام پاد را برای محصول خود برگزیدند و یک پیشوند i نیز همانند آی مک در کنار آن قرار دادند.


8 – نخستین آیپاد حاوی کی Easter Egg مخفی بود

نخستین آیپاد شرکت اپل همراه یک راز کوچک (یک Easter Egg) در واقع یک بازی بود که شما می‌توانستید با زدن چند کلید ترکیبی آن را اجرا کنید. برای اجرای این بازی شما می‌بایست به منو About می‌رفتید و سپس دکمه وسط را به مدت 3 ثانیه فشار می‌دادید تا در هنگام گوش دادن به موسیقی بازی معروف پنگ (Pong) را نیز اجرا کنید.9_ جان اپلسید (John Appleseed) کیست؟

نام جان یا جانی اپلسید بارها و بارها با تصاویر تبلیغاتی شرکت اپل آورده شده است اما این نخستین باری است که می‌توانید توضیحات رسمی در این خصوص را مشاهده کنید.

همانطور که شاید بدانید جانی اپلسید یک پیشگام، مبلغ و باغبان آمریکایی در قرن 18 بود. او همواره دارای قلبی رئوف بود و یک قهرمان محلی شناخته می‌شد که میل شدیدی به سیب داشت. این دقیقاً نکته‌ای است که موجب شده تا آن را به شرکت اپل چند قرن بعد مرتبط سازد.


اپل از نام وی در دهه 90 برای تبلیغ محصولاتش استفاده می‌کرد و مهم‌تر از آن ما این نام را بارها و بارها با تبلیغات آیفون و مک دیده‌ایم.


10 – پوشیدن تیشرتی مشابه توسط جاناتان آیو در ویدیوهای رونمایی

اگر چه لباس فرم استیو جابز (لباس مشکی یقه اسکی همراه با یک شلوار جین مدل لوی 501) همواره در مراسم‌های مختلف یکسان بود، به نظر می‌رسد دیگر اعضای این کمپانی نیز چنین عادتی را از وی به ارث برده‌اند.


به عنوان مثال باید به «جاناتان آیو» نائب رئیس ارشد بخش ثبت طراحی صنعتی در شرکت اپل اشاره کرد. وی از سال 1997 تا 2010 در تمامی ویدیوهای رونمایی از محصولات اپل، تیشرت یکسان ساده‌ای را می‌پوشید که از این حیث نیز او به چهره‌ای خاص تبدیل شده است.


تاریخ : 20 آبان 1395 - 04:43 | توسط : آسان | بازدید : 210 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید

از این اشتباهات مدیریتی اجتناب کنید

مجله پنجره خلاقیت: اساسی ترین دلیل ترک کسب و کار از سوی کارمندان، مدیریت ضعیف است، نقطه تمام. و بیشتر افرادی که شاغل بوده اند، با این مساله بر خورد کرده اند. هر زمان که من از سمتی استعفا دادم، به دلیل حقوق یا مزایای کم آن نبوده است. بلکه به دلیل رفتار مدیری بوده که باعث از دست رفتن انگیزه ام شده بود.

بر اساس تجربیات من، این هفت رفتار مدیریتی باعث می شوند که کارمندان عالی شغل شان را ترک کنند:

عمل نکردن به وعده ها:

اگر شما به وعده های خود عمل نکنید، چطور انتظار دارید اطرافیان تان به وظایف شان پایبند باشند؟ این رفتار ممکن است به فرهنگی بینجامد که مسوولیت پذیری را در اعضای تیم کاهش دهد و کاهش مسوولیت پذیری به عملکرد ضعیف تیم خواهد انجامید. همچنین کاهش میزان اعتماد دیگران به شما نیز از عواقب این رفتار است.


نادیده گرفتن افرادی که عملکرد ضعیف دارند:

این افراد ممکن است باعث کاهش انگیزه افراد حرفه ای و تاثیر گذار تیم تان شوند. آن ها بر کار دیگر افراد تیم و موفقیت کلی آن اثر می گذارند. هرچه دیرتر بخواهید به این موضوع رسیدگی کنید، بیشتر امکان دارد که افراد خوب تیم تان را از دست بدهید.

داشتن جلسات نامنظم:

زمانی که مدیران تصمیم می گیرند جلسات گروهی شان را به طور نامنظم برگزار کنند، این موضوع را نشان می دهند که ارتباط میان اعضای میان اعضای تیم برایشان بی اهمیت است. و زمانی که اعضای تیمی به طور مرتب با یکدیگر ارتباط برقرار نکنند، احتمال دارد که از تصمیم گیری های مهم و به روز رسانی های ایجاد شده در فرآیند کارها اطلاع پیدا نکرده و نتوانند از یکدیگر چیزی بیاموزند.

نادیده گرفتن نظرات و پیشنهادات دیگران:

هیچ کس از فردی که فکر می کند عقل کل است خوشش نمی آید. وقتی مدیری ایده های دیگران را نادیده می گیرند، این پیام را به دیگران می دهد که «من از شما باهوش تر هستم». در طول زمان، مردم از به اشتراک گذاری ایده هایشان دست می کشند و به همین دلیل جریان خلاقیت و نوآوری در شرکت قطع می شود. در نهایت، این شما هستید که برتری رقابتی خود را از دست می دهید.

مدیریت خرد:

آیا معتقدید که تنها یک راه برای انجام کارها وجود دارد و این شمایید که باید همه تصمیمات را بگیرید؟ اگر این طور فکر می کنید، مردم احتمالا به شما مانند فردی دیوانه و کنترل گر می نگرند و در بهترین شرایط شما را یک کمال گرا خواهند دانست. شما با این رفتار در طولانی مدت به دیگران نشان می دهید که به نظرات و قضاوت هایشان اعتماد ندارید. بسیاری از افراد برای همه تصمیم گیری ها به شما متکی خواهند بود و پس از مدتی این شما خواهید بود که باید همه کارهای شرکت را انجام دهید.


خودخواه هستید:

آیا بیش از حد برای کارمندان تان سخنرانی می کنید یا با لحن تحقیر آمیزی با آن ها صحبت می کنید؟ و آیا به نظرتان کارمندان تان همیشه بیشتر از شما دچار اشتباه می شوند؟ باید بدانید که اگر دیر به سر قرار یا جلسه خود بروید و وقت دیگران را هدر دهید، خودخواهی خود را به نمایش گذاشته اید. نکته اصلی این است: خودخواهی عدم احترام شما به دیگران را نشان می دهد، آموزش سخنرانی .

کارها را به شکلی موثر به دیگران محول نمی کنید:

وظیفه اصلی شما به عنوان مدیر این است که کارها را از طریق تلاش های دیگران به سرانجام برسانید. این به معنای واگذار کردن کارها به افرادتان است. بسیاری از مدیران جدید با این مسئولیت مشکل دارند. حال این موضوع چه در زمان برنامه ریزی رخ دهد و چه در زمان انجام کار.

بسیاری از مدیران واگذاری کارها به دیگران را کار خطرناکی می دانند و این بی میلی نسبت به واگذاری کارها اغلب از ترس ناشی می شود: داشته باشید که واگذار کردن به معنای از سر باز کردن وظایف یا تصمیمات نیست. بلکه باید فردی که کارها را به او واگذار می کنید به خوبی بشناسید، بدانید که چه میزان اطلاعات به او بدهید و هر چند وقت یکبار میزان پیشرفت و جایگاه فرد را بررسی کنید.

آیا حداقل یک از این موارد با نوع مدیریت شما همخوانی دارد؟ اگر چنین است، برنامه ای برای چگونگی تغییر این رفتارها و دوری از خطر از دست دادن کارمندان خوب خود ترتیب دهید. در نهایت به یاد داشته باشید که تغییر رفتار نیازمند نظم و ترتیب ، تعهد و زمان است.

نویسنده: بث میلر


تاریخ : 20 آبان 1395 - 04:36 | توسط : آسان | بازدید : 201 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید